ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4742456
*
nr 474 2456
Spegel
Förgylld, höjd: 110
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2007
kl 17:31:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 13:49:01
1
400 kr
17/6 13:58:41
1
500 kr
17/6 14:00:34
1
700 kr
17/6 23:34:52
2
450 kr
17/6 23:38:02
2
550 kr
17/6 23:40:41
2
650 kr
17/6 23:42:26
2
800 kr
18/6 15:58:06
3
850 kr
18/6 16:04:05
2
1.000 kr
18/6 16:05:20
4
950 kr
18/6 17:26:02
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 474 2456
Spegel
Förgylld, höjd: 110
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 13:49:01 | 1 | 400 kr |
17/6 13:58:41 | 1 | 500 kr |
17/6 14:00:34 | 1 | 700 kr |
17/6 23:34:52 | 2 | 450 kr |
17/6 23:38:02 | 2 | 550 kr |
17/6 23:40:41 | 2 | 650 kr |
17/6 23:42:26 | 2 | 800 kr |
18/6 15:58:06 | 3 | 850 kr |
18/6 16:04:05 | 2 | 1.000 kr |
18/6 16:05:20 | 4 | 950 kr |
18/6 17:26:02 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27